SAINT CIRQ LAPOPIE / VALLEE DU LOT

frennl

Lot Valley

Maar ver buiten het dorp Saint Cirq Lapopie,
de directe omgeving biedt bezoekers verrassende en magnifieke ontdekkingen

Aan de voet van het dorp Saint Cirq Lapopie langs de Lot-vallei slingert het prachtige jaagpad van Bouziès, uitgehouwen in de rots, waarlangs u te voet of per boot kunt wandelen.

In de meanders van de Lot-vallei ligt ook het kasteel van Cenevieres, wiens bezoek de bezoeker onderdompelt in de geschiedenis van de renaissance tot op de dag van vandaag. Verder stroomafwaarts ingekapseld in een lus van de Lot kun je de stad Cahors en de beroemde Valentré-brug verkennen.

U bevindt zich halverwege Cahors en Figeac, steden van kunst en geschiedenis die beide een aantrekkelijk architecturaal erfgoed bieden. Voor Cahors zijn het bezoek aan de oude stad, de essentiële Valentré-brug en het uitzicht vanaf de Mont Saint Cyr essentieel.

De Cahors-wijngaard (zwarte wijn) strekt zich uit ten westen van de stad en u kunt de verschillende kastelen proeven die deel uitmaken van de rivier.

Figeac neemt je mee door zijn Champollion-museum in het oude Egypte. Terwijl deze middeleeuwse steegjes een aantal pittoreske architectonische details onthullen.

Villages

Vous découvrirez, le village perché
de Calvignac et ses points de vue
à couper le souffle.

Plus loin sur la vallée du lot, la radieuse petite ville de Cajarc berceau de Françoise Sagan et Georges Pompidou vous attend et vous pourrez faire une pause sur la terrasse de chez Moulino, restaurant rendu célèbre par le sketch de Coluche.

Le Lot au fil de l’eau

Il vous plaira de passer les écluses entre Cahors et Saint Cirq lapopie et d’admirer la vallée du lot depuis le pont des bateaux promenades qui sillonent le lot.